خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

همه چیز درباره مسابقات FEI Challenge مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دپارتمان همبستگی فدراسیون جهانی سوارکاری دو مجموعه رقابت های مبتنی بر پیشرفت با نام مبارزه جهانی پرش با اسب و درساژ یا همان مسابقات اف ای آی چَلنج (FEI World Dressage and Jumping Challenges)  برگزار می کند.

هدف از برگزاری این رقابت ها این است که برای آن دسته از سوارکاران کم تجربه تر که در کشورهای دورتر زندگی می کنند و در شرایط عادی نمی توانند در رقابت های بین المللی شرکت کنند، فرصت رقابت بین المللی بدون نیاز به ترک کشورشان فراهم شود.

مسابقات پرش با اسب fei challenge

کشورهای شرکت کننده در اف ای آی چلنج درساژ و پرش به چندین منطقه جغرافیایی تقسیم می شوند. هر منطقه برای درساژ حدود 4 تا 6 کشور و برای پرش با اسب 3 تا 8 کشور را شامل می شود. هر دو رقابت درساژ و پرش در هر گروه به صورت تیمی و انفرادی انجام می شود. این رقابت ها هر سال می تواند از یکم ژانویه تا 31 دسامبر برگزار گردد.

مسابقات درساژ fei challenge

 

سوالات متداول درباره رقابت های پرش با اسب FEI Challenge

1.    آیا یک سوارکار می تواند با بیش از یک اسب مسابقه بدهد؟

شرکت کنندگان می توانند در یک طبقه با بیش از یک اسب شرکت کنند، اما فقط امتیازات یکی از اسب ها در نتایج نهایی در نظر گرفته می شود. این اسب باید قبل از آغاز اولین رقابت در فرم بیانیه رسمی مسابقات (قابل دسترس در صفحه دانلودها) مشخص شده و مورد تایید و امضای رییس هیات داوران قرار گرفته باشد. اسب مشخص شده باید در هر راند اول، زودتر واد مسابقه شود. تنها نتایجی که در امتیاز نهایی فرد محاسبه می شود، امتیازات مربوط به همان اسبی اشت که از قبل مشخص و اعلام شده است.

مسابقات پرش با اسب fei challenge

2.    آیا سوارکاری که در رقابت های CSI شرکت کرده می تواند در FEI Challenge هم شرکت کند؟

با تغییر روال و با توجه به قوانین جدید، شرکت در این رقابت ها در حال حاضر محدود به سوارکارانی است که در CSI2* و بالاتر از آن شرکت کرده اند. طبق ماده 3.6 قوانین رقابت های جهانی FEI Challenge:
3.6. ورزشکارانی که در رویدادهای CSI2* و بالاتر از آن (شامل بازی ها و مسابقات قهرمانی پیشکسوتان/ قاره ای، WEG و OG) اجازه رقابت را ندارند.

محدودیت های دیگری ممکن است بر اساس معیارهای فدراسیون های ملی اعمال شود. ورزشکاران برای اطلاع از این محدودیت ها باید به مقررات ملی کشور خود مراجعه نمایند.

ورزشکاری که به مدت بیش از سه سال در هیچ یک از رقابت های بالا شرکت نکرده باشد اجازه حضور مجدد در رقابت های پرش با اسب FEI Challenge  را دارد.

مسابقات پرش با اسب fei challenge

 

3.    آیا یک سوارکار یا اسب می تواند در هر دو طبقه رقابت کند؟

بله، یک سوارکار می تواند در هر دو طبقه شرکت کند اما نه با همان اسب. و یک اسب نیز در صورتی که این دو رقابت همزمان برگزار نشود می تواند در هر دو طبقه حضور پیدا کند.

4.    آیا رقابت های جهانی پرش با اسب FEI Challenge می تواند فرد را برای حضور در بازی های المپیک جوانان واجد شرایط کند؟

طبقه A رقابت های جهانی پرش با اسب FEI Challenge تنها در مناطق آمریکای مرکزی، جزایر کاریبی، آفریقا، آسیا و استرالیا جزء رقابت هایی است که سوارکاران را واجد شرایط شرکت در YOG (بازیهای المپیک جوانان) می کند. برای اطلاعات بیشتر، به سایت فدراسیون جهانی سوارکاری قسمت Events > Games > YOG مراجعه نمایید.

مسابقات پرش با اسب fei challenge

رقابت های اف ای آی چلنج در حال حاضر به ده منطقه جغرافیایی تقسیم شده است. این رقابت ها در یک گروه سنی (15 ساله و بالاتر برای طبقه A و B، 14 ساله و بالاتر برای طبقه C) در طبقات زیر برگزار می شود:

•    طبقه A: 20/1 تا 30/1 متر
•    طبقه B: 10/1 تا 20/1 متر
•    طبقه C: 00/1 تا 10/1 متر

سطح بندی انفرادی:

FEI Challenge جهانی پرش با اسب بر حسب کشور، منطقه جغرافیایی و طبقه، سطح بندی انفرادی ارائه می دهد.

سطح بندی تیمی:

FEI Challenge جهانی پرش با اسب بر حسب منطقه جغرافیایی سطح بندی تیمی ارائه می دهد.

سوارکاران شرکت کننده در رقابت های جهانی پرش با اسب FEI Challenge در مسابقاتی یکسان با اندازه زمین یکسان (65 در 45 متر) و تحت نظر طراح مسابقات منصوب از طرف فدراسیون جهانی سوارکاری رقابت می کنند.

مسابقات پرش با اسب fei challenge

رشد ورزش سوارکاری

رقابت های جهانی پرش با اسب FEI Challenge با متصل کردن رقابت ها با مربیگری، اهداف آموزشی خود را نیز دنبال می کند. جنبه های فنی مسابقات با سطوح 1 و 2 سیستم تربیت مربی فدراسیون جهانی سوارکاری مطابقت دارد، که در NFهای یکسان که در رقابت های جهانی پرش با اسب FEI Challenge حضور دارند اجرا می شود.

رقابت های جهانی پرش با اسب FEI Challenge بین روزهای 1 زانویه تا 31 دسامبر می تواند برگزار شود. مسابقات پرش با اسب و درساژ اف ای آی چلنج در تهران نیز برگزار می شود.

بازدید 9785 بار آخرین ویرایش در شنبه, 12 دی 1394 ساعت 04:15

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب