خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

خلیلی: چهار نژاد بومی اسب کشور ثبت می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس فدراسیون سوارکاری گفت: ثبت و ضبط چهار نژاد بومی اسب کشور اعم از ترکمن، کرد، دره شوی و کاسپین از مهم ترین سیاست های این فدراسیون است.

به گزارش جهان اسب از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود خلیلی ظهر امروز دوشنبه در مجمع انتخابات هیئت سوارکاری لرستان اظهار داشت: سوارکاری لرستان همیشه بیش از متن در حاشیه بوده که باید با درایت رئیس هیئت حاشیه ها کم و همبستگی ایجاد شود.

وی ثبت و ضبط چهار نژاد بومی اسب کشور اعم از ترکمن، کرد، دره شوی و کاسپین را از سیاست های اصلی فدراسیون سوارکاری دانست و افزود: به دنبال این هستیم که این چهار نژاد هویت بین المللی پیدا کنند و در کنار آن برای برگزاری جشنواره های زیبایی اسب تلاش می کنیم.

رئیس فدراسیون سوارکاری اسب فلات ایران را نژاد دیگری از اسب در ایران دانست و خاطرنشان کرد: کمیته های مشترکی با جهاد کشاورزی در این زمینه داریم که اسب فلات ایران را تعریف کردند و کم کم به یکی از چهار نژاد بومی نزدیک خواهد شد.

خلیلی یادآور شد: در سوارکاری فقط به ورزش نمی پردازیم و معیشت مردم در زمینه پرورش اسب به دست ماست به همین دلیل به آن صنعت اسب و سوارکاری می گویند.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره های بین المللی باعث رونق این صنعت می شود، افزود: در تمام مسابقات استقامت کشور اکثر شرکت کنندگان یا مجریان مسابقات لرستانی هستند که مایه مباهات استان است اما باید ظرفیت برگزاری این گونه مسابقات در خود استان با این همه علاقه مند فراهم شود.

رئیس فدراسیون سوارکاری با بیان اینکه یک میدان سوارکاری درخور این استان وجود ندارد، یادآور شد: ما رایزنی ها برای دریافت زمین و کارهای مطالعات فنی آن را انجام خواهیم داد.

خلیلی بیان داشت: خوشحالیم که پس از مدت ها امروز انتخابات مجمع هیئت سوارکاری لرستان با خوبی و آرامش برگزار شد که این نقطه مثبتی است که به همت اداره کل پس از مدتها یک مسئول پیدا کرد.

وی با بیان اینکه باید حداقل روی دو رشته استقامت و جشنواره زیبایی های اسب عرب یا اسب کرد در استان بیش از پیش فعالیت شود، عنوان کرد: علاقه مندان و پرورش دهندگان زیادی در استان وجود داشته توقعات به حقی در بین آنها دیده می شود که باید با رئیس جدید هیئت و کمک های اداره کل تحول اساسی ایجاد شود.

رئیس فدراسیون سوارکاری با اشاره به اینکه لرستان فضای مناسب و جاذبه های فراوانی برای میزبانی مسابقات و جشنواره های بین المللی دارد، ادامه داد: چند میزبانی خوب هم برای مسابقه استقامت و هم جشنواره زیبایی های اسب در لرستان برای سال ۹۵ داشته باشیم.

خلیلی تصریح کرد: در لرستان در گذشته زمینی برای میدان سوارکاری اختصاص داده شده و به هر دلیلی از اختیار ورزش خارج شده است.

وی در پایان از عملکرد خوب علی یاور عزیزپور تشکر کرد و افزود: مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در ارزیابی های وزارت ورزش و جوانان از مدیران بسیار خوب ورزش کشور است.

بازدید 6585 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 دی 1394 ساعت 04:26

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب