خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

پای حرفهای سهیل یوسف نیا در رابطه با جشنواره زیبایی اسب اصیل مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئيس کميته زيبايي جشنواره فدراسيون سوارکاري گفت: رقابت هاي جشنواره زيبايي اسب اصيل عرب در سطح B براي اولين بار است در کشورمان رخ مي دهد و در آن سعي کردیم تمام الگوها براساس معيارهاي جهاني باشد.

به گزارش جهان اسب از فدراسیون سوارکاری، سهيل يوسف نيا، رئيس کميته زيبايي جشنواره فدراسيون سوارکاري کشور با اعلام اين مطلب گفت: چنين رويدادي را در اين سطح اولين بار است که زير نظر ايکاهو (سازمان اسب عرب اروپا) که ما عضو آن هستيم برگزار مي شود.

وي ادامه داد: هرسال چند مسابقه ملي، منطقه اي و بين المللي برگزار مي کنيم اما؛ فعلا به خاطر مشکلات قرنطينه رقابت هاي را در سطح بين المللي نداريم اما توانستيم مجوز اولين دوره سطح B را از ايکاهو بگيريم.

يوسف نيا در اين خصوص با اشاره به حضور داوران خارجي و معتبر فدراسيون جهاني اظهار کرد: به خاطر بالا نگه داشتن سطح مسابقات و يکسان سازي فضاي آن با مسابقات جهاني حتي چهار داور حاضر در اين جشنواره همه از داوران مطرح فدراسيون جهاني بوده است.

وي افزود: ما حتي براي اولين بار از يک داور آمريکايي هم استفاده خواهيم کرد که قرار است علاوه بر داوري اين رقابت ها در مبحث آموزش و هندل اسب که همان به نمايش گذاشتن اسب در اين ميادين است به ما کم کنند و تا جوانان ما با استانداردهاي بين المللي کاملا آشنا شوند. اين کار را کرديم تا کليه شرايط بين المللي مسابقات رعايت شود.

رييس کميته زيبايي جشنواره فدراسيون سوارکاري در مورد اينکه آيا قبل از اين هم چنين رقابت هايي را در کشورمان شاهد بوديم يا خير، اذعان کرد: چند سال قبل چنين رويدادي در قبرج ميلاد برگزار شد و ما هرسال ۶ تا ۱۰ برنامه در کل کشور داريم اما تهران براي کل کشور الگو بوده و بايد سطح مسابقات بالا باشد.

وي سپس به برنامه هاي در نظر گرفته شده براي ديگر شهرستان ها و افزايش بهره وري در شهرهاي ديگر تصريح کرد: ما هرسال تقويم سال آينده را به ايکاهو مي دهيم و در آن برنامه هاي لازم براي حضور قوي در شهرستان ها تدارک ديده شده است. . در شهريورماه پيش رو سه مسابقه داريم که دو تا براي اسب هاي عرب خالص ايراني در اصفهان و ميبد است و يک مسابقه هم براي اسب وارداتي داريم که آنهم قرار است در ميبد انجام شود. در کرمانشاه ۵ تا ۶ شهريور هم جشنواره اي را براي اسب هاي خالص ايراني و خارجي برگزار خواهيم کرد.

يوسف نيا از ديگر اهداف اين جشنواره را پرداختن به ديگرنژادهاي اسب دانست و افزود: کميته زيبايي جشنواره نه فقط براي اسب عرب بلکه براي ساير نژادها هم اين برنامه را دارد. قرار است در کردستان جشنواره زيبايي اسب کرد را برگزار کنيم و از همين حالا برنامه هاي آن استارت خورده و مجوزهاي لازم کسب شده است.

وي ادامه داد: البته اين مساله در مورد نژادهاي ايراني چون در دنيا معرفي معرفي نشديم کمي فرق دارد اما با اين حال نژاد کاسپين فرق۴ دارد. به همين خاطر ما با استانداردهاي خودمان آن را برگزار مي کنيم اما چارچوب در نظر گرفته شده طبق قوانين بين المللي است.

يوسف نيا با اشاره به مهم دانستن برگزاري اين جشنواره ها در رشد و توسعه ورزش سوارکاري اظهار کرد: در مورد اسب زيبايي يک شبهه وجود دارد که طيف وسيعي تکار پرورش دهندگان اسب را در لاين ورزش نمي دانند. مطلبي که بايد بگويم اين طور نيست و اين کار خودش علاوه بر اينکه يک پشتوانه رشته سوارکاري است در عين حال يک ورزش است.

وي در پايان با اشاره به کيفيت برنامه هاي فدراسيون سوارکاري در دوره اخير گفت: ما يک خواستگاه ايجاد کرديم تا خوب ها را معرفي کنيم و اين يک الگو است و همه تبعيت مي کنند. بااين حال اينکه بگوييم در يک جايگاه ايده آل هستيم خطرناک است. ما بايد به سمتي برويم که پيشرفت مي کنيم. چون احساس مي کنم اين مسابقات شبيه آنچيزي است که من هر سال در مسابقات پارس مي بينم و قطعا با لحاظ کردن سياست هايي از جمله واردات اسپرم و ازاين قبيل به آن سطح مورد نظر و رايج در دنيا مي رسيم.

بازدید 8691 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 30 تیر 1394 ساعت 04:41

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب