خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

گودرزی: فدراسیون سوارکاری الگوی دیگر فدراسیون ها است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دکتر گودرزی در نشست روسای فدراسیون ها گفت: سوارکاری الگوی بسیار خوبی برای سایر فدراسیون ها است که پیشنهاد می کنم از این تجربیات بهره گرفته شود.

وزیر ورزش و جوانان سپردن کار به کاردان را عین عدالت و عدالت را قرار گرفتن افراد متخصص درجایگاه خود عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تیمی فعال، کاردان و پرتلاش در فدراسیون های ورزشی مشغول به کارهستند.

نشست دکتر محمود گودرزی با رؤسای فدراسیون های ورزشی عصر امروز در سالن جلسات حوزه وزارتی برگزار شد.

دکتر گودرزی در ابتدای این نشست ضمن تبریک به دکتر نوروزی به خاطر انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، از تلاش رییس و سرپرستان قبلی این فدراسیون قدردانی کرد.

وی حضور دکتر واعظ موسوی را به عنوان رئیس انجمن تخصصی روانشناسی ورزشی در این جلسه خیرمقدم گفت و  تشکیل این انجمن را اقدامی مثبت در راستای موفقیت تیم های ملی دانست و افزود: امیدوارم انجمن روانشناسی  ورزشی به خاطر جایگاه علمی اش پایدار بماند و امیدوارم هم اکنون که  در آستانه ورود به المپیک هستیم این انجمن ، تیم های اعزامی را یاری کند  و بتوانیم  از دانش آن ها در جهت رفع مشکلات روحی و روانی ورزشکاران مان بهره بگیریم.

او در این نشست از تشکیل  انجمن تغذیه ورزشکاران نیز خبر داد و گفت: امیدوارم  با تشکیل این انجمن بتوانیم حضور متخصصان تغذیه را در کنار تیم ها داشته باشیم تا آرام آرام از دوپینگ دور شویم وهمچنین بتوانیم  با استفاده از روش صحیح استفاده از مواد غذایی ،ورزشکاران مان را برای حضور در میادین ورزشی آماده کنیم.

واعظ موسوی: امیدوارم بتوانیم در آینده فدراسیون روانشناسی ورزشی را تاسیس کنیم

در ادامه واعظ موسوی مسئول انجمن تخصصی روانشناسی ورزشی کشور در خصوص تشکیل این انجمن اظهار داشت: چقدر خوب  که این روزها لازم نیست در خصوص ضرورت وجود روانشناسی صحبت کنیم و چه امیدبخش که اکثر روسای فدراسیون ها اشراف کامل به مبحث روانشناسی دارند و همین موضوع زمینه ساز تشکیل انجمن شد.

او توضیح داد: البته فدراسیون هایی پیش از این کمیته های روانشناسی خود را تشکیل داد ه بودند که در این خصوص می توانم به فدراسیون های  فوتبال ، والیبال،  شنا ، فدراسیون معلولان و جانبازان و کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک اشاره کنم .

واعظ موسوی با بیان اینکه بهترین جای این انجمن در دل فدراسیون پزشکی ورزشی است، افزود:  واقعیت این است که فدراسیون تخصصی روانشناسی ورزشی در سطح جهان و اروپا فعال است که بی تردید در زمان خود این اقدام در کشورمان نیزصورت خواهد گرفت. از فردا کارمان را با دکتر نوروزی آغاز خواهیم کرد و چنانچه  لازم باشد آموزش ها را خواهیم داد. باید تاکید کنم که ما به پشتیبانی وزارتخانه و فدراسیون ها بسیار نیاز داریم.

مظلومی: مشکل معلول مشکل جامعه است؛ بر روی این نگاه باید سرمایه گذاری کرد

در ادامه این نشست محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون ورزش نابینایان و کم بینایان با ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های این فدراسیون، گفت:  فدراسیون نابینایان بعد از انقلاب در دل فدراسیون جانبازان و معلولان شکل گرفت و از سال ۷۸ به صورت مستقل کار خود را آغاز کرد.

وی با بیان این که  فعالیت ورزشی در این فدراسیون با  ۸ رشته  برای آقایان و ۶ رشته برای بانوان پیگیری می شود، افزود: بچه های نابینا و کم بینا، بچه های نظام و انقلاب هستند؛ شعار دنیا این است که مشکل معلول مشکل جامعه است  و معلولی که ورزشکار می شود به جامعه باز می گردد که امیدواریم با این نگاه بر روی ورزش نابینایان سرمایه گذاری شود.

 درادامه دکتر گودرزی ضمن تقدیر از تلاش های رئیس و مجموعه فدراسیون نابینایان و کم بینایان، اظهار داشت: مظلومی از افتخارات کشور و جامعه ورزشی،  فردی ارزشمند، مجرب و متخصص در کار خود است که توانسته، مسئولیت فدراسیونی که  در اختیار دارد را به شایستگی راهبری کند و منشاء خیر شود.

وی با تاکید بر این نکته که ما منابع محدودی داریم، گفت: با وجود همه این موانع، تلاش شده اعتبارات به نحو شایسته با چارچوب های خاص تقسیم شود و هیچ دخالت فردی در این توزیع ها وجود نداشته باشد؛ منتها باید جامعه معلولین را ویژه ببینیم.

دکتر محمود گودرزی خاطر نشان ساخت: از خسروی وفا، مظلومی وعلیمرادی برای توسعه ورزش معلولان تشکر می کنم و امیدوارم خداوند روز به روز توفیقات آن ها روز افزون کند.

 

خلیلی: ۴۴۰ باشگاه فعال سوارکاری در کشور وجود دارد

در ادامه رئیس فدراسیون سوارکاری نیز با بیان این موضوع که در کشور ۴۴۰باشگاه فعال در امور اسب وجود دارد که در اکثر آن ها بخش خصوصی سرمایه گذاری کرده است، افزود: استان یزد به عنوان یکی از فعال ترین استان ها است و دراین استان ۱۱۰ باشگاه فعال و بیش از ۶ هزار اسب پرورشی وجود دارد.

خلیلی همچنین توضیحاتی را پیرامون بخش های آموزشی ،قهرمانی ،مسابقات ،چگونگی بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی ،مبارزه با دوپینگ ،میزبانی مسابقات بین المللی و استعدادیابی ارایه کرد.

دکتر گودرزی در تکمیل سخنان خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری اظهار داشت : سپردن کار به کاردان عین عدالت و عدالت این است که هر چیزی سرجایش باشد و خوشبختانه تیمی فعال، کاردان و پرتلاش در فدراسیون های ورزشی  مشغول به فعالیت است که با وجود محدودیت ها هر روز نام ورزشکاران ایران در راس ورزش دنیا به چشم می آید.
او در ادامه با تایید سخنان  رییس فدراسیون سوارکاری در خصوص محدودیت های توسعه ای این رشته گفت : صنعت اسب مشکلات عدیده ای داشت و محدود به مرزهای ایران شده بود که با اولین اقدام دکتر خلیلی، مجوز فعالیت از وزارت جهاد گرفته شد و از این به بعد خودشان می توانندمساله اسب را برعهده بگیرند.

وزیر ورزش و جوانان عملکرد این فدراسیون در جذب پتانسیل بخش خصوصی را  قابل توجه خواند و افزود: این برنامه های فدراسیون بسیار خوب بوده و من فکر می کنم فدراسیون سوارکاری الگوی بسیار خوبی برای سایر فدراسیون ها باشد که پیشنهاد می کنم از این تجربیات بهره گرفته شود.

 

امیدوارم سیرصعودی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ادامه دار باشد

رضوانی رییس فدراسیون شنا،شیرجه واترپلو نی در این جلسه گفت: سال پیش فدراسیون شنا در ۳ بخش ارزیابی معاونت قهرمانی مقام دوم را پس از فدراسیون کشتی کسب کرد.

او در ادامه با ارائه گزارشی مختصر از روند مدال گیری و وضعیت کنونی سه رشته فعال در این فدراسیون، خاطرنشان کرد: در بعد همگانی نیز برنامه های متنوعی بر اساس اهداف وزارت ورزش و منویات مقام معظم رهبری برگزار کردیم.
وزیر ورزش و جوانان نیز در پایان سخنان رییس فدراسیون شنا، شیرجه واترپلو گفت: رضوانی از جوانان متین، مؤدب، خبره و قهرمانی است که توانمندی های لازم را دارد و از زمان حضور در فدراسیون به خوبی عمل کرده که امیدوارم سیر صعودی این فدراسیون در کسب موفقیت های بیشتر تداوم یابد.

او ادامه داد: مشکلاتی در خصوص استخرها وجود دارد که امیدواریم دکتر مناف هاشمی و دکتر سجادی مساله استخرهای قهرمانی را رفع کنند.


طلوع کیان رییس فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز با اشاره به برگزاری یادواره شهدای ورزش زورخانه ای و پهلوانی، گزارشی از این برنامه ارایه کرد .

دکتر طباطبایی: کاهش آسیب های بدنی و طول دوره قهرمانی از فواید استعدادیابی ورزشی است

در ادامه این نشست دکتر رامین طباطبایی مسئول استعدادیابی فدراسیون های ورزشی، ضمن تقدیر از حضور فعال فدراسیون ها در برپایی نمایشگاه استعدادیابی، اظهار داشت: آن چه که در این بخش برای ما اهمیت داشت تبیین شرایط موجود بود و بر همین اساس فدراسیون هایی شناسایی شدند که از این برنامه جلوتر و فدراسیون هایی بسیار ضعیف عمل کرده بودند.

طباطبایی با تاکید به ایجاد حلقه های واسط در امر استعدادیابی میان فدراسیون ها و دیگر ارگان ها، گفت: اولویت ما تعریف فرایند استعدادیابی خاص برای هر فدراسیون بود که این کار به خوبی انجام شد.

وی با ابراز امیدواری از جلوگیری از روند نوسان های مدال آوری در ورزش حرفه ای و قهرمانی، افزود: زیرساخت های توسعه ورزش قهرمانی از استعدادیابی نشات می گیرد و می توانیم با این روند طول دوره قهرمانی را بیشتر کنیم و کاهش آسیب های بدنی را نیز داشته باشیم.

مسئول امور استعدادیابی فدراسیون ها، سیستماتیک بودن، خصوصیات غربالگری، پیشنهاد گروه رشته ای، دینامیک بودن، قابلیت روزآمد شدن را از جمله ویژگی های یک روش نظام مند استعدادیابی عنوان کرد و گفت: این روند و اختصاصی کردن ورزش از سنین ۹ تا ۱۲ سالگی آغاز می شود ودر سن ۱۳ تا ۱۸ سالگی جذب و پرورش این استعدادها را خواهیم داشت.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت مراکز ورزش قهرمانی و همچنین طرح مکمل نظام جامع استعدادیابی کشور به نام آمایش ورزشی را ارائه و اولویت های رشته های ورزشی هر استان را به طور جداگانه توسط تصویرنشان داد.

دکتر گودرزی در تکمیل صحبت های طباطبایی، گفت: باید آسیب شناسی کنیم که چرا رشته های ورزشی طی زمان اولویت هایشان تغییر می کند. این مسائل باید بررسی شود تا بتوانیم اولویت های بالا را بالا نگه داشت چراکه کار قهرمانی پایدار باید روی حساب و کتاب حرکت کند.

 

در ادامه معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش ورزش و جوانان گفت : افتخاراتی که توسط هر فدراسیونی به وقوع می پیوندد خستگی ما در حوزه پشتیبانی  را رفع می کند .

 او در ادامه اظهار داشت : در ۶ ماه گذشته چندین  دستورالعمل از دولت ابلاغ شد که از جمله می توان به دستورالعمل  مجاز شدن دستگاهها از استفاده ی یک درصد از بودجه خود به ورزش ، دستورالعمل خیرین ، دستورالعمل  فروش واگذاری  املاک بلا استفاده و بحثهای ماده ۲۷ مشارکت بخش خصوصی و آیین نامه های مرتبط با وام و... اشاره کرد .

 همچنین دکتر احمدی معاون فرهنگی آموزش و پژ‍وهش وزارت ورزش و جوانان نیز ادامه داد : درحوزه فرهنگی ، از ابتدای سال بحث یادمان شهدای ورزشکار را آغاز کردیم و در این خصوص همکاری با بخش های مرتبط شکل گرفت من شخصا  از همه مدیرانی که اهتمام کردند و زمینه شناسایی ۵ هزار شهید را مهیا کردند  قدردانی می کنم .

 او افزود :کار ارزشمندی توسط دوستان برنامه ریزی شد که امیدوارم ۱۳ بهمن یادمان ملی را در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار کنیم.  انتظار می رود  همه عزیزان کمک کنند آثار ماندگاری داشته باشند .

 او در ادامه از برگزاری مسابقات قرانی خبر داد که در بهمن ماه مرحله ملی آن برگزار می شود. در این بخش می خواهیم چهره های ملی ورزشی را مشارکت دهیم .

 او تصریح کرد : در دهه فجر برنامه های ورزشی و فرهنگی به مناسبت آن روز ها پیش بینی شده است که  نیارمند همکاری فدراسیونها با ستاد هستیم.

او ادامه داد : در حوزه پژ‍وهش آیین نامه های حمایت از تحصیلات تکمیلی را بازنگری کردیم که  این پروژه ها و مقالات وزارتخانه را حمایت می کند .  

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش وجوانان نیز ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان میزبان دومین سمپوزیوم ورزش بانوان است که کنفرانس منطقه ای آن در ترکیه برگزار شد و اولین بار ایران به عنوان میزبان ۲۳ – ۲۴ آذرماه آنرا برگزار می کند.

بازدید 6234 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 04:21

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب