معرفی سوارکاران برتر - سایت جهان اسب - سایت جهان اسب http://irhorseworld.org Thu, 23 Nov 2017 01:50:54 +0000 fa-ir مسعود مکاری نژاد http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/195-masood-mokari-nezhad.html http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/195-masood-mokari-nezhad.html مسعود مکاری نژاد

متولد: 1355 اصفهان

شروع سوارکاری:

1362، باشگاه سوارکاری اصفهان

اولین مربی: آقای رضا منصف (برای شروع سوارکاری کلاسیک)

 

اساتید دیگر: آقایان مهرداد شیدفر، مهدی جمشیدخانی، رامین شکی و ...

مربیان خارجی: سه دوره آموزش تحت نظر لودو فیلیپ پارف در کشور بلژیک

دو ماه آموزش تحت نظر کارل بروکس در کشور آلمان

مسعود مکاری نژاد

آقای مسعود مکاری نژاد دریک خانواده اسب دوست متولد شد. پدر و پدربزرگ و اجداد ایشان از افراد علاقمند به اسب و اسبدار بودند و در همین زمینه کار می کردند (مُکاری به معنی دارنده و کرایه دهنده اسب) و همین مساله باعث علاقمندی ایشان به اسب و سوارکاری از همان دوران کودکی شد. مسعود مکاری نژاد در کنار خانواده اسب دوستش تا کنون توانسته است مقام های زیادی در رشته سوارکاری به دست آورد. از جمله مهمترین آنها:

قهرمانی کشور در سال 1390

قهرمانی در جام ولوو به مدت سه سال پیاپی 1388 تا 1390

قهرمانی در مسابقات جام یگانگی، پیشرفت، هگمتانه، ارگ بم، نقش جهان، سامان، اف ای آی و ...

مقام سوم در جام جهانی پرش با اسب کشور آذربایجان در سال 91

مقام پنجم کشوری در رنکینگ سال 1391

مسعود مکاری نژاد

در حال حاضر:

مسعود مکاری نژاد سوارکار نام آور کشورمان در حال حاضر در باشگاه ابرش تهران به سواری و مربیگری مشغول است.

اختصاصی جهان اسب (دنیای اسب سابق)

]]>
irhorseworld@gmail.com (مدیر سایت) سوارکاران نمونه Mon, 31 Mar 2014 20:55:54 +0000
علیرضا بختیاری http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/66-alireza-bakhtyari.html http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/66-alireza-bakhtyari.html

متولد 1351 همدان

شروع سوارکاری:  1364- باشگاه مرحوم مکارچی در همدان

اولین مربی: آقای شجاعی و نوری زاده بطور همزمان

مربیان تاثیرگذار: مهدی جمشیدخانی – رامین شکی

دوره خارجی: جری مولنز - آلمان و ...

عکس

نحوه ورود به سوارکاری:

علیرضا بختیاری بدون داشتن هیچ پیشینه خانوادگی، کاملا اتفاقی و صرفا به خاطر علاقه ای که به اسب داشته وارد رشته سوارکاری می شود. به این ترتیب که به اسبی که عمویش در باغ داشته است علاقه زیادی پیدا می کند و در پی ارتباط نزدیک با اسب، در باشگاه سوارکاری مرحوم مکارچی ثبت نام و آموزش را شروع می کند. او پس از طی دوره های مقدماتی، شاگرد استاد مهدی جمشیدخانی می شود و از دوره های استاد رامین شکی نیز بی نصیب نمی ماند که به گفته خودش تاثیر بسیار زیادی بر او می گذارد.

بختیاری از سوارکاران بسیار پرتلاش است و راز موفقیت در سوارکاری را داشتن صبر و حوصله و پشتکار فراوان می داند و معتقد است برای پیروزی در این مسیر، زمینه ذهنی بیش از آمادگی بدنی اهمیت دارد و کنترل روی اعصاب، حرف اول را می زند.

مهمترین مقامهای اخیر:

مقام دوم قهرمانی کشور 92

قهرمان کشور سالهای 76 و 77

دو مرتبه مقام سوم قهرمانی کشور

همچنین علیرضا بختیاری موفق به کسب جامهای متعدد در رشته پرش با اسب در سالهای مختلف شده است. بختیاری به عنوان بهترین سوارکار شهرستانی کشور نیز شناخته شده است.

در حال حاضر:

علیرضا بختیاری در شهر باصفای همدان باشگاهی به نام باشگاه سوارکاری ابن سینا دارد که در حال حاضر در آنجا مشغول تربیت اسب و سوارکار است.

اختصاصی دنیای اسب

]]>
irhorseworld@gmail.com (مدیر سایت) سوارکاران نمونه Fri, 21 Mar 2014 13:42:54 +0000
مازیار جمشیدخانی http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/127-mazyar-jamshidkhani.html http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/127-mazyar-jamshidkhani.html

متولد 1355 تهران

اولین مربی: مرحوم سرهنگ نشاطی

شروع سوارکاری: 1366، باشگاه زجاجی

مازیار جمشیدخانی به خاطر داشتن خانواده سوارکار، از همان یک سالگی روی اسب می نشست.

پدرش استاد مهدی جمشیدخانی از فعالین حوزه سوارکاری بودند که کمک زیادی به او کردند. اما به طور جدی سوارکاری را از حدود سال 1366 با شاگردی مرحوم سرهنگ نشاطی آغاز کرد.

اولین باشگاه ها: باشگاه زجاجی، باشگاه کلاک و بعد باشگاه فرح آباد

 عکس

مازیار جمشیدخانی حدود 12- 13 سال شاگرد سرهنگ نشاطی بود و تا زمان فوت ایشان از آموزه هایشان استفاده می کرد. از جمله مقام های او قهرمانی جام سرهنگ نشاطی 92، قهرمانی جام یگانگی 92، کسب دو مدال برنز در مسابقات پرش با اسب چهار ستاره باکو در سال 92 و یک مدال برنز در مسابقات دو ستاره باکو در سال 91، قهرمانی جام نشاطی 91، قهرمانی و نایب قهرمانی کشور در رده بزرگسالان، قهرمانی جام ارگ جدید بم، تختا، مسابقات تیمی جوانان و ... است.

عکس

جمشیدخانی از سال 84 تا 87 در کشور سوئد به سر می برد و در این مدت تحت مربیگری سیلوه سودر ترن، مربی تیم ملی سوئد و نروژ، به آموزش سوارکاری مشغول بود.

بهترین خاطره:

مازیار جمشیدخانی بهترین خاطره اش را یاد و خاطرات استاد سرهنگ نشاطی می داند و معتقد است مرحوم نشاطی کوله باری از عشق و دلسوزی را برایش به جای گذاشت که همیشه همراهش است. او می گوید هرگز بدون یاد استاد زندگی نکرده و دوست دارد راهش را طوری ادامه دهد که اگر بود، به او افتخار می کرد.

عکس

همچنین، کسب رتبه در مسابقات بین المللی چهار ستاره باکو و به احتزاز درآمدن پرچم ایران از جمله خاطرات به یاد ماندنی و پراحساس برای اوست که با وجود تلاش همه سوارکاران ایرانی، قرعه به نام او افتاد و توانست افتخار بیافریند.

در حال حاضر:

آقای مازیار جمشیدخانی در حال حاضر در باشگاه جم به سوارکاری و مربیگری مشغول است.

اختصاصی دنیای اسب

]]>
irhorseworld@gmail.com (مدیر سایت) سوارکاران نمونه Sun, 01 Sep 2013 13:06:30 +0000
سهراب معصومی http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/142-sohrab-maasoomi.html http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/142-sohrab-maasoomi.html سهراب معصومی

شروع سوارکاری:  1363، مدرسه سوارکاری شکی - تهران

اولین مربی: آقای بابک شکی

مربیان تاثیرگذار: حسین فکری، داوود بهرامی، مجید شریفی، شاهرخ مقدم

سهراب معصومی سوارکار خوب ایرانی که او را بیشتر به عنوان قهرمان درساژ کشور می شناسیم، 29 سال است که سواری می کند و 15 سال است که به کار درساژ مشغول است. سهراب معصومی هم در رشته پرش با اسب و هم درساژ تبحر دارد.

سهراب معصومی

شروع سوارکاری:

سهراب معصومی سوارکاری را به واسطه علاقه زیادش به اسبها در 13 سالگی از مدرسه سوارکاری شکی و با مربیگری آقای بابک شکی شروع کرد. پس از آشنایی اولیه با سوارکاری، زیر نظر آقای حسین فکری سوارکاری و پرش با اسب را به طور جدی تر دنبال کرد و توانست مراحل پیشرفت را طی کند.

او در دوران جوانی هم ورزش سوارکاری را دنبال کرد و با علاقمندی به کار زمینی، به رشته درساژ هم روی آورد. سهراب معصومی علاقه زیادی به اسبها دارد و یکی از عوامل موثر در موفقیتش در زمینه سوارکاری را همین شیفتگی اش به اسبها می داند.

سهراب معصومی- درساژ

مهمترین مقامهای اخیر:

سهراب معصومی علاوه بر قهرمانی جام درساژ انسینا- آزمون، درساژ جام یگانگی 92، جام زالدی 91، و جام پدر 91، بیش از 20 عنوان قهرمانی در جامهای درساژ کشور در رده پیشرفته دارد.

او در رشته پرش هم جزء سوارکاران برتر و معمولا در رنکینگ یک تا ده قرار دارد. در رده مالکین بسیاری از مقامهای اول را از آن خود کرده و در مسابقات پرش با اسب رده بزرگسالان هم موفقیتهای زیادی دارد، از جمله مقام چهارم جام سرهنگ نشاطی در رده 140، مقامهای پنجم، ششم و هفتم رده 140 جام نقش جهان، و ...

سهراب معصومی بهترین خاطره اش از دوران سوارکاری را به دست آوردن مقامهایش مخصوصا در رشته درساژ می داند.

در حال حاضر:

آقای سهراب معصومی در حال حاضر در باشگاه آزمون تهران پرش با اسب را زیر نظر مجید شریفی و شاهرخ مقدم و درساژ را زیر نظر استاد داوود بهرامی دنبال می کند.

اختصاصی جهان اسب (دنیای اسب)

]]>
irhorseworld@gmail.com (مدیر سایت) سوارکاران نمونه Sat, 17 Aug 2013 00:33:32 +0000
مجید شریفی http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/153-majid-sharifi-biography.html http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/153-majid-sharifi-biography.html مجید شریفی

متولد: 1352 تهران

شروع سوارکاری: 1369، باشگاه سپاه تهران

اولین مربی: آقای کریم هداوند. و بعد از آن مرحوم سرهنگ نشاطی، علی رضایی، و ...

 

مربی خارجی: کریستین آلمان، اتو وسک و مربیان متعدد دیگر

مجید شریفی، پرامتیازترین سوارکار پرش کار کشورمان، در سال 1369 براساس علاقه شخصی اش ورزش سوارکاری را در باشگاه سپاه تهران و زیر نظر آقای هداوند شروع کرد. او از طریق برادرش با این ورزش آشنا و به آن علاقمند شد و با شور و علاقه آن را دنبال کد و امروز شاهد پیروزی و موفقیت های چشمگیرش در این زمینه هستیم.

مجید شریفی سوارکار برتر ایران

آقای مجید شریفی دوره های سوارکاری زیادی زیر نظر مربیان خارجی و داخلی در خارج و داخل ایران دیده و مقام های داخلی و بین المللی بسیاری را در رشته پرش با اسب از آن خود کرده است.

مهمترین مقام های اخیر:

مجید شریفی در کارنامه خود مقام اول و هفتم مسابقات 4ستاره پرش با اسب آذربایجان (باکو) در رده 125، مقام دوم مسابقات 4ستاره پرش با اسب آذربایجان (باکو) در رده 135، مقام چهارم و هفتم مسابقات 4ستاره پرش با اسب آذربایجان (باکو) در رده 150، قهرمانی کشور سال 1391، پرامتیازترین سوارکار کشور، مقام اول مسابقات پرش با اسب ایرانی FE سال 1391، مقام اول مسابقات پرش با اسب انتخابی تیم ملی سال 2006، تنها فینالیست ایرانی مسابقات پرش با اسب 2006 قطر و دهها مقام دیگر را دارد. مجید شریفی در کلیه جام های کشوری حداقل یک بار قهرمانی داشته، دو بار برنده جام سرهنگ نشاطی بوده که یک بار اول و یک بار سوم شده است. او تا به حال چهار بار در مسابقات پرش با اسب برنده خودرو شده است.

مجید شریفی سوارکار برتر ایران

در حال حاضر:

مجید شریفی در حال حاضر علاوه بر شرکت در رقابت های سوارکاری، در باشگاه آزمون تهران به مربیگری حرفه ای سوارکاری مشغول است. بهترین خاطره او از فعالیت های سوارکاری اش، 8 سال قهرمانی شاگردانش در مسابقات پرش با اسب قهرمانی کشور در رده نونهالان و نوجوانان بوده است.

اختصاصی جهان اسب (دنیای اسب سابق)

]]>
irhorseworld@gmail.com (مدیر سایت) سوارکاران نمونه Fri, 19 Jul 2013 20:13:42 +0000
علیرضا خوشدل http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/218-alireza-khoshdel.html http://irhorseworld.org/general-information/معرفی-سوارکاران-برتر/item/218-alireza-khoshdel.html

متولد: 1346 تهران

شروع سوارکاری:

1359، باشگاه سوارکاری شهدای تهران (فرح آباد سابق)

مربی دوره مبتدی: نصرت الله وجدانی (اولین مربی علیرضا خوشدل)

مربی دوره متوسطه: آقای بهرامی

مربی دوره پیشرفته: عزت الله وجدانی

مربی خارجی: پول وایر (سوییس)، جری مولینز (ایرلند)

 عکس

آقای علیرضا خوشدل سوارکاری را بدون داشتن حمایت یا آشنایی خاص فقط و فقط به خاطر علاقه خودش شروع کرد. او با یکی از دوستان برای دیدن باشگاه فرح آباد (شهدا) رفته بود و به خاطر علاقه ای که پیدا کرد در همان باشگاه در کلاس های مردمی مشغول یادگیری سوارکاری شد و بعد از گذراندن دوره های مقدماتی، دوره های پیشرفته را در ایران و اروپا دنبال کرد و توانست در مسابقات متعدد مقامات زیادی به دست آورد.

علیرضا خوشدل از جمله سوارکاران برتر و نام آور کشورمان است که 5 دوره قهرمانی کشور در رده بزرگسالان (3 دوره و دو دوره متوالی)، سرمربی و مربیگری تیم ملی سوارکاری ایران (آذربایجان غربی، مقام چهارم بازی های آسیایی 1990، کاپیتان و عضو تیم ملی در بازی های آسیایی قطر 2006)، قهرمانی لیگ کشور، قهرمانی جام خلیج فارس و جام های دیگر و دهها افتخار دیگر را در کارنامه خود دارد.

در حال حاضر:

علیرضا خوشدل در حال حاضر علاوه بر شرکت در رقابت های سوارکاری، در باشگاه چیتگر تهران به فعالیت سوارکاری و مربیگری مشغول است.

]]>
irhorseworld@gmail.com (مدیر سایت) سوارکاران نمونه Fri, 01 Feb 2013 14:46:30 +0000