خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

فجیع ترین ایده ها در تربیت اسب

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

گاهی اوقات می بینیم کسانی که ادعا دارند متخصص کار با اسب هستند و عمرشان را پای این کار گذاشته اند، ایده هایی عجیب و غریب برای تربیت اسب و رفتار با او دارند که بدتر از آن به فکر کسی نمی رسد. اینها چند مورد از بدترین ایده هایی هستند که می توانید درباره اسبتان به کار ببرید – البته اگر واقعا از او سیر شده باشید!

-    برای اینکه اسبتان عادت روی پا بلند شدن را کنار بگذارد، یک شیشه سس کچاپ تهیه کنید و هر وقت این کار را کرد، شیشه را به سرش بکوبید و سس را روی سر و صورتش بریزید! اینطوری اسب فکر می کند روی دو پا بلند شدن باعث شده سرش ضربه بخورد و خونریزی پیدا کرده، و دیگر هرگز این کار را نمی کند!!

-    برای اینکه اسبتان زیبا راه برود یا برایتان برقصد، توی سمش تیله بگذارید! این کار باعث می شود اسب پاهایش را بالا بگیرد و راه رفتنش زیبا شود. و البته باعث رنج کشیدن او و کبودی پایش هم می شود.

رفتار با اسب

-    برای اینکه اسبتان عادت پنجه زدن را کنار بگذارد، پایش را به جایی زنجیر کنید تا نتواند آن را جلو بیاورد و وقتی از این کار خسته شد، عادتش را کنار می گذارد. این کار همنین باعث می شود اسب به عصب ها، رباط ها، عروق و استخوان های پایش هم آسیب بزند و دیگر راه رفتن را هم کنار بگذارد.

-    برای اینکه اسبتان موقع افسار زدن سرش را مرتب به هوا پرت نکند، یک میله فلزی بالای سرش کار بگذارید تا وقتی سرش را بالا می برد به آن کوبیده شود و این عادت را ترک کند!

-    اگر اسبتان از رفتن به داخل تریلر اسبکش خودداری می کند، شلاقش بزنید تا بفهمد کی رییس است، یا او را با طنابی ببندید و به زور داخل اسبکش بکشید. بعد صبر کنید و ببینید دفعه بعد که می خواستید او را سوار تریلر کنید چه رفتاری نشان می دهد!

-    برای اینکه به اسبتان یاد بدهید که به شما احترام بگذارد، چشمهایش را ببندید و او را بدون آب و علف در یک منطقه خشک زنجیر کنید. بعد وقتی حسابی گرسنگی و تشنگی کشید و داشت از حال می رفت، برایش آب و غذا ببرید. به این صورت اسب می فهمد شما زندگی اش را نجات داده اید و تا آخر عمر از شما ممنون می شود!

-    برای اینکه اسبتان یاد بگیرد سرش را پایین نگه دارد، با یک طناب، دهنه اش را به تنگ اسب ببندید، طوری که نتواند سرش را بالا بیاورد. بعد در همین حال او را لنج کنید و سوارش شوید، تا یاد بگیرد که موقع راه رفتن یا باید سرش را پایین بگیرد یا درد زیادی را متحمل شود! این کار همچنین باعث گستاخی اسب می شود و عادت روی دو پا بلند شدن را در او ایجاد می کند.

این نوع ایده ها حقیقتا به دور از انسانیت است و به کار گرفتن آنها بیرحمی زیادی می خواهد. یادتان باشد که اسبها هم درست مثل ما، احساس دارند و بدرفتاری های ما را با تمام وجود حس می کنند.

ادامه دارد...

اختصاصی جهان اسب (دنیای اسب سابق)

استفاده از مطالب جهان اسب فقط با ذکر منبع مجاز است.

بازدید 8435 بار آخرین ویرایش در شنبه, 25 مرداد 1393 ساعت 07:31

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب