خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

همه چیز در مورد بیمه اسب

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

بیمه اسب چیست؟

بیمه اسب قراردادی است که مالکین اسب را در موارد بروز هزینه های احتمالی سنگین برای اسب حمایت می کند. خدمات بیمه اسب شامل هزینه های معمول نگهداری اسب مثل تغذیه، نگهداری، نعلبندی و ... نمی شود، بلکه در موارد حوادث غیرمترقبه و هزینه های غیر معمول برای کمک به مالکین اسب در کنترل امور به آنها تعلق می گیرد.

متاسفانه احتمال بروز حوادث مختلف برای اسب گریزناپذیر است که در بسیاری از موارد ممکن است منجر به تحمیل هزینه های سنگین و غیر قابل پیش بینی به مالکین اسب شود؛ هیچ کس نمی تواند میزان این هزینه ها یا زمان آنها را پیش بینی کند، و در همین مواقع است که بیمه اسب به کمک مالکین اسب می آید.

 

بیمه اسب چه چیزهایی را در بر می گیرد؟

 

بیشتر سیاست های بیمه اسب دربردارنده طیفی از مزایا است که ممکن است شرکتهای بیمه این مزایا را به صورت کلی باهم ارائه دهند و یا به صورت مجزا و این اختیار را به فرد بدهند که از این میان هر کدام را که مایل است و برایش مهم تر است انتخاب نماید.

 

در هر صورت، بیشتر شرکتهای بیمه برای اسبهای معمولی (نه اسبهایی که به طور خاص و عمده برای مسابقات پرورش داده می شوند) از شما می خواهند که اسبتان را در این موارد بیمه نمایید:

 

1. مرگ اسب (به شکل طبیعی و یا خلاص کردن اسب)
2. از دست دادن اسب به هر شکلی (گم شدن یا دزدیده شدن اسب)
با این پوشش کلی بیمه، اغلب بسیاری از گزینه های دیگر هم تحت پوشش قرار می گیرد.

 

 

 

اولویت اکثر بیمه کنندگان اسب این است که مالک اسب را در زمینه هزینه های دامپزشکی غیر منتظره بیمه نمایند. سیاستهای بیمه متعددی برای کالکین اسب وجود دارد که هر کدام تفاوتهای جزئی با دیگری دارد، اما همگی بر این اساس شکل رفته اند که هزینه های درمانی و دامپزشکی می تواند برای مالکین بسیار بالا باشد و مالکین اسب مایلند خودشان را در برابر چنین هزینه هایی بیمه نمایند.

 

بدهی شخص ثالث نیز در زمینه بیمه های اسب و سوارکاری از اهمیت زیادی برخوردار است. در جامعه امروز که روز به روز بر مشکلات قضایی افزوده می شود، این مزیت اساسی بیمه، مالک اسب را در مقابل غرامت ها و هزینه های قانونی که ممکن است در صورت وارد آمدن خسارت به اموال یا صدمه به افراد بر دوش او بیفتد حمایت کند.

 

بیمه از کار افتادگی دائم اسب نیز از جمله دیگر مزایایی است که بیمه کننده می تواند در اختیار مالکین اسب قرار دهد. در این نوع بیمه، اگر اسب دچار آسیب یا بیماری خاصی شود که دیگر هرگز نتواند در زمینه ای که تحت بیمه قرار گرفته مورد استفاده واقع شود، مبلغی به مالک اسب تعلق می گیرد. بیمه پس از مرگ نیز توسط بعضی از بیمه کنندگان ارائه می شود که شامل هزینه های احتمالی حمل، خاک کردن و یا سوزاندن جسد اسب پس از مرگ یا خلاص کردن او می شود.

 

بیمه اسب مزایایی نیز برای سوارکاران دارد. با اینکه بیمه اسب در اصل برای خود اسب در نظر گرفته می شود، اما حوادث انسانی هم معمولا می تواند برای هر کس که سوار اسب می شود یا به نوعی با اسب سروکار دارد لحاظ گردد.

 

در نهایت، می توان به مواردی مثل بیمه لوازم اسب اشاره کرد که دزدیده شدن یا آسیب دیدن آن می تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد، یا بیمه حمل و نقل ( تریلر و اسب کش یا هر وسیله نقلیه مورد استفاده برای حمل و نقل اسب)نیز ممکن است تحت پوشش برخی از بیمه ها قرار گیرد.

 

 

 

آیا بیمه اسب محدودیت سنی دارد؟

 

بله. اما محدوده سنی اسبهایی که می توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند در مورد هر بیمه کننده می تواند متفاوت باشد. بیشتر سیاستهای بیمه، اسبها را از زمانی که چند هفته از عمرشان گذشته است بیمه می کنند. محدودیت اصلی در بیمه اسب مربوط به اسبهایی است که سن زیادی از آنها گذشته است. هدف از بیمه کردن اسب در واقع حمایت از مالک در موارد وقوع حوادث و هزینه های غیر مترقبه است، اما در مورد اسبهای مسن تر، احتمال ابتلا به بسیاری از عوارض (مثلا بیماری مفصلی دژنراتیو، مشکلات بینایی، و اختلالات گوارشی) قابل پیش بینی است. بنابراین، همه شرکت های بیمه برای ارائه خدمات بیمه درمانی و دامپزشکی اسب محدودیت سنی قائل می شوند. محدودیت سنی بیمه درمانی و دامپزشکی اسب معمولا 20 تا 25 سالگی است، که معمولا با این شرط همراه است که اسب از چند سال قبل (مثلا از 20 تا 25) بیمه شده باشد. اما دیگر خدمات بیمه مثل بیمه حادثه، برای همه اسبها در هر سنی قابل ارائه خواهد بود.

 

 

 

چه فعالیتهایی با اسب تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

 

یکی از نکات هیجان انگیز در مورد مالکیت اسب و سوارکاری، طیف وسیع فعالیتهایی است که افراد در این رشته می توانند از آن لذت ببرند – از درشکه سواری گرفته تا شکار. سیاستهای بیمه نیز این فعالیت ها را تحت پوشش قرار می دهد، چرا که در بعضی از این فعالیت ها، احتمال آسیب اسب بیشتر از دیگران است. در هنگام بستن قرارداد بیمه، این نکته اهمیت زیادی دارد که فعالیتی که شما با اسبتان انجام می دهید جزء فعالیتهای تحت پوشش بیمه قرار داشته باشد.

 

 

 

آیا می توان همه اسبها را تحت پوشش یک سیاست بیمه قرار داد؟

 

در بسیاری از بیمه ها می توان تعداد دلخواه اسب را با یک سیاست بیمه کرد، و برخی نیز برای بیمه کردن 2 راس اسب به بالا تخفیف هایی برای مالک قائل می شوند.

اختصاصی دنیای اسب

 

بازدید 6883 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 ارديبهشت 1393 ساعت 08:31

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب