خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

راهنمای کاربردی پرش با اسب: قسمت اول: قوانین

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

دوستان و عاشقان پرش با اسب! با این راهنمای کوتاه می خواهم با هم مروری بر گفته ها و ناگفته های پرش با اسب داشته باشیم، از مبتدی تا پیشرفته. امیدوارم این مقاله به پرسش هایی که در ذهنتان هست پاسخ دهد و رشته پرش با اسب را در ایران برای همه شما امن تر، موفق تر و لذتبخش تر کند!

با احترام

آندریا ماریا زیلینگر

انواع مسابقات و قوانین پرش با اسب

در دوره های آموزش پرش با اسب با انواع مختلف مانع های عمودی، spread، دوبل و triple کار می شود که در مسیرهایی با تغییرجهت و پیچ های فراوان چیده می شوند. هدف این است که سوارکار در یک محدوده زمانی معین بدون خطا از روی موانع بپرد. اگر سوارکار در زمان معین مسیر را به پایان نرساند، خطای زمانی برای او محاسبه می شود، و اگر موقع پرش به موانع برخورد کند و مانع بیفتد، اسب جلوی مانع از پرش امتناع کند یا از مسیر خارج شود خطای عبور از مسیر محاسبه می شود.

تا زمانی که اسب به تعداد معینی (معمولا دو بار) از پرش امتناع نکند، از دور مسابقه خارج نمی شود. با این حال، امتناع از پرش می تواند منجر به خطای زمانی شود. رتبه بندی سوارکاران بر حسب تعداد خطاها انجام می شود و کسی که کمترین خطا را داشته باشد در جایگاه بالاتر می ایستد. سوارکار و اسب ممکن است مسیر را بدون خطا طی کنند. شیوه دیگری از مسابقات پرش با اسب نیز به صورت دو راندی و زمان دار اجرا می شود که در آن اسب و سوار از یک مسیر کوتاه با موانع بلند عبور می کنند. سوارکاری که در کمترین زمان بتواند مسیر را با کمترین خطا پشت سر بگذارد در رتبه بالاتر قرار می گیرد.

در بیشتر رقابت ها، سوارکاران اجازه دارند قبل از شروع مسابقات از مسیر مسابقه بازدید کنند تا بتوانند نحوه حرکتشان را پیش بینی کنند، اما ازکل موانع بازدید نمی شود (معمولا در همان مسیر بدون وجود بعضی از مانع ها؛ مثلا 1، 3، 5، 7، 8 به جای 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9). قدم زدن در مسیر قبل از اجرای مسابقه فرصتی به سوارکاران می دهد تا تعداد قدم هایی که اسب باید بین هر پرش بردارد و زاویه ای که باید حرکت کند را بررسی کنند. خارج شدن از مسیر باعث افزایش زمان و خطای زمانی می شود و اگر خروج از مسیر خیلی زیاد باشد ممکن است فرد از دور مسابقه خارج شود.

مسابقات پرش با اسب

 سطوح بالاتر رقابت، مثلا مسابقات دوره ای بین المللی "گراند پری"، مسیرهای تکنیکی و پیچیده تری دارند. نه تنها ارتفاع و عرض مانع مطابق با سطح مسابقه بالاتر می رود، بلکه دشواری فنی نیز در مسابقات سطوح بالاتر بیشتر است، یعنی مسیر پیچ های تندتری دارد و فاصله بین موانع کوتاه تر یا غیرمعمول است. گاهی اوقات هم اسب باید با زاویه از روی مانع بپرد نه مستقیم. مثلا ممکن است طراح مسیر موانع را طوری بچیند که بین دو مانع شش و نیم قدم اسب فاصله باشد (اندازه استاندارد، دوازده قدم است). این باعث می شود سوارکار مجبور باشد تغییر و هماهنگی زیادی در قدم های اسب ایجاد کند تا این فاصله را طی کند.

مسابقات پرش با اسب

قوانین جدید

در حال حاضر نظارت بر اکثر رقابت های پرش با اسب برعهده فدراسیون جهانی سوارکاری یا FEI (Fédération Équestre Internationale) است. طبق مقررات فدراسیون جهانی، دو مورد از رایج ترین خطاهای پرش با اسب عبارتند از خطای پرش و خطای زمانی.

•    خطای پرش: این خطا زمانی اتفاق می افتد که اسب موقع پرش به مانع برخورد کند یا از پریدن از روی مانع امتناع کند. در هر کدام از این دو حالت، 4 خطا برای سوارکار محاسبه می شود.

خطای برخورد به مانع زمانی محاسبه می شود که این برخورد باعث تغییر ارتفاع یا عرض مانع شود. اگر اسب یا سوارکار موقع پرش طوری به مانع بخورد که یکی از تیرهای وسطی یا پایینی روی زمین بیفتد، به شرطی که دقیقا زیر تیر بالایی مانع افتاده باشد (از حریم مانع بیرن نرفته باشد)، هیچ خطایی برای او در نظر گرفته نمی شود. در مانع هایی که دارای آب است، اگر هرکدام از پاهای اسب به آب یا نوار سفیدی که مرز آن را مشخص کرده بخورد، خطا محسوب می شود، اما اگر به مانع بخورد و مانع وسط آب بیفتد، خطا حساب نمی شود.

مسابقات پرش با اسب

•    امتناع اسب از پرش، اگر منجر به خراب شدن کل مانع شود (یعنی اسب به جای پریدن از روی مانع، مستقیم به سمت آن برود و مانع و تیرها، گل ها یا تجهیزات دیگر شود)، زمان مسابقه را نگه می دارند تا مانع بازسازی شود. در این حالت، چهار خطای انداختن مانع حساب نمی شود اما چهار خطا برای امتناع اسب بعلاوه یک خطای اضافی محاسبه می شود. اگر اسب بین موانع ترکیبی (دو یا چند مانع پشت سر هم که بین آنها یک یا دو قدم فاصله است) امتناع کند، باید کل ترکیب را از اول بپرد.

•    خطای زمانی: در گذشته، به ازای هر ثانیه یا کسری از ثانیه عبور از زمان مجاز یک چهارم خطا در نظر گرفته می شد. از سال 2000 به بعد، فدراسیون جهانی سوارکاری این قانون را تغییر داد. در حال حاضر هر ثانیه یا کسر ثانیه عبور از زمان مجاز منجر به محاسبه یک خطای زمانی می شود. مثلا اگر زمان مجاز 72 ثانیه باشد و سوارکار مسیر را در زمان 73.09 به پایان برساند، دو خطای زمانی برای او در نظر گرفته می شود.

•    موانع ترکیبی: امتناع اسب در هرکدام از موانعی که به صورت ترکیبی پشت هم چیده شده اند، باعث می شوند مجبور باشد کل این ترکیب را از اول بپرد (نه فقط مانعی که از آن امتناع کرده). بنابراین، در یک مانع ترکیبی سه تایی شامل مانع الف، ب و ج، اگر اسب از روی الف و ب بدون خطا بپرد اما از پرش از روی مانع سوم یعنی ج امتناع کند، باید دور بزند و دوباره از مانع الف شروع کند. این یعنی احتمال دارد بار دوم اسب از پرش از موانع الف یا ب امتناع کند یا آنها را بیندازد. موانع ترکیبی اگرچه کلا یک مانع به حساب می آیند اما اگر اسب به هرکدام از آنها برخورد کند خطا حساب می شود. بنابراین، اگر هر سه مانع را بیندازد، 12 خطا حساب می شود (برای هر مانع 4 خطا).

ادامه این مطلب را در مقالات بعدی بخوانید.

اختصاصی سایت جهان اسب

استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز است.

بازدید 11823 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 اسفند 1393 ساعت 17:27

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب