خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

توصیه های قبل از خرید اسب برای بچه ها مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

خیلی از بچه ها به محض دیدن یک فیلم، مسابقه، اصطبل یا نمایش اسب سواری فورا به این نتیجه می رسند که بزرگترین آرزویشان داشتن یک اسب است. اما قبل از اینکه این آرزوی فرزندتان را برآورده کنید، بد نیست این موارد را در نظر بگیرید:

1. مطمئن شوید که این یک هوس زودگذر نیست

شاید تقریبا تمام بچه ها با دیدن فیلم های داستانی که ارتباط قوی یک کودک با اسبش را نشان می دهد تصمیم می گیرند اسبی همانقدر رویایی داشته باشند، اما فقط تعداد کمی از این بچه ها هستند که برای همیشه پای این علاقه شان می مانند. قبل از اینکه برای کودکتان اسب بخرید، کمی صبر کنید تا ببینید آیا این خواسته واقعی او است یا یک هوس زودگذر که خیلی زود یک چیز دیگر جایش را می گیرد.

2. مطمئن شوید که این خواسته فرزندتان است، نه خودتان

خیلی از بزرگترها همیشه آرزوی داشتن یک اسب زیبا را در دل پرورانده اند و همین آرزو را به فرزندشان هم فرافکن می کنند. اما وقتی کودک علاقه ای به تحقق بخشیدن به این رویای پدر/ مادر نشان نمی دهد، ناامید می شوند. حتما اطمینان پیدا کنید که آیا فرزندتان اسب می خواهد، یا خودتان؟

اسب برای کودکان

3. آیا شما آمادگی داشتن اسب را دارید؟

حتی وقتی بچه ها به سنین نوجوانی و جوانی می رسند و مسئولیت پذیری بیشتری پیدا می کنند، باز هم نمی توانند کاملا به کارهای یک اسب رسیدگی کنند. تامین هزینه ها، تهیه خوراک، تمیزکاری، مرقبت و رسیدگی به اسب وقتی فرزندتان از او دور است، و تربیت اسب و انتخاب مربی یا باشگاه خوب همه و همه به عهده شما خواهد بود. اگر خودتان سوارکار یا اسبدار نیستید، اختصاص وقت برای این کار می تواند برایتان دردسر درست کند. ضمن اینکه هزینه اسب فقط به قیمت خرید آن خلاصه نمی شود و مراقبت از آن نیز هزینه بردار است.

4. چه سنی برای اسب سواری مناسب است؟

خیلی از پدر و مادرها صبر می کنند تا فرزندشان به سنین 12-13 سالگی برسد و توانایی سواری را پیدا کند، اما واقعا سن خاصی برای شروع اسب سواری وجود ندارد. اما اگر قرار است فرزندشما اسبی برای خودش داشته باشد، من معتقدم باید به سنی برسد که بتواند کمکی هرچند کوچک در تمیز کزدن، قشو کردن، آب و غذا دادن و مراقبت هایی مثل این از اسبش انجام دهد. اینکه در چه سنی می تواند این کار را بکند بستگی به خود کودک دارد. اگر او مثلا از حیوانات خانگی دیگر مراقبت می کند، شاید بتواند اسب هم داشته باشد. اما اگر برای نگه داشتن یک جوجه کوپک باید به او التماس کنید که کارهایش را بکند، احتمالا برای داشتن اسب مناسب نیست.

5. قبل از خرید اسب، کودکتان را امتحان کنید

قبل از اینکه بخواهید برای فرزندتان اسب بخرید، او را به کلاس اسب سواری ببرید و ببینید اشتیاق و استعداد او در این زمینه چقدر است. این کار همچنین کمک می کند اگر شوق داشتن اسب یک هوس زودگذر باشد، با ارتباط موقت با اسبها و سوارکاری برآورده شود. اگر بعد از مدتی، هنوز باید با گریه و التماس او را از اسبها جدا کنید و به خانه ببرید، این علامت خوبی است که علاقه او را به اسب و سوارکاری نشان می دهد.

6. آیا می توانید چیزی دیگر را جایگزین اسب کنید؟

هر خانواده ای نمی تواند از پس خرید اسب و نگهداری از آن بربیاید. اگر این امکان برای شما وجود ندارد، شاید بتوانید راه های ارزانتر و کم دردسرتری را برای خواباندن اشتیاق کودکتان به اسب پیدا کنید. می توانید حیوانات خانگی کوچکتری برای او بخرید، یا او را در کلاس های ورزشی دیگری که مورد علاقه اش است ثبت نام کنید. یا شاید بتوانید از دوستان سوارکارتان کمک بگیرید تا فعلا آرزو و عشق کودکتان به اسب را تامین کنید. کلاس های سوارکاری با اسب های کلاسی هم گزینه خوبی هستند.

اسب و سوارکاری به همان اندازه که شوق برانگیز و دوست داشتنی است، به تلاش و زحمت فراوان هم نیاز دارد که اگر عشق و علاقه کافی وجود نداشته باشد، فرزند شما نمی تواند در این رشته موفق شود.

اختصاصی جهان اسب (دنیای اسب سابق)

استفاده از مطالب جهان اسب فقط با ذکر منبع مجاز است.

بازدید 9883 بار آخرین ویرایش در جمعه, 24 مرداد 1393 ساعت 12:26

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب