خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

ده اشتباه رایج در هنگام خرید اسب - قسمت دوم مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در قسمت قبل درباره اشتباهات رایج در هنگام خرید اسب صحبت کردیم. در این قسمت، پنج مورد بعدی از اشتباهاتی که ممکن است موقع خرید اسب از شما سر بزند اما به راحتی می توانید از آن پیشگیری کنید آشنا می شوید:

 6. امتحان نکردن اسب قبل از خرید

از فروشنده بخواهید که اسب را به صورت آزمایشی برای مدت کوتاهی در اختیار شما بگذارد. بیشتر صاحبان اسب دوست دارند اسبهایشان را به جایی خوب و دست کسی بسپرند که مطمئن باشند می تواند به خوبی از پس مراقبت درست بر بیاید. درمورد مشاورین خرید و فروش اسب قضیه فرق می کند. با این حال می توانید از آنها بخواهید اسب مدتی در اختیار شما قرار بگیرد یا اگر این اسب مناسب شما نیست، اسب دیگری برایتان پیدا کنند. از مطرح کردن این خواسته تان نترسید. درخواست تان را بگویید، و اگر پاسخ طرف مقابل منفی بود، از او دلیلش را بپرسید. احتمالا باید دلیل خوبی برای رد کردن این پیشنهاد داشته باشند.

کره اسب

7. خریدن اسب برای کشش

آیا در فکر این هستید که یک اسب بخرید و کره ای از او داشته باشید؟ قبل از اینکه پا به آن دسته از حراج های اسب بگذارید که اسبهایش در نهایت یا برای نمایش استفاده می شود و یا راهی کارخانه کالباس می شود، به این موضوع خوب فکر کنید که آیا واقعا می خواهید کره ای تولید کنید؟ ببینید آیا با درآمد و امکانات فعلی تان واقعا معقول است که یک اسب به اسبهای کره زمین اضافه کنید؟ کشش و پرورش اسب به این دلیل انجام می شود که اسب والد قابلیت های خاصی دارد که می تواند در فرزندش به ارث بگذارد. اینکه شما عاشق اسبتان هستید یا احساس می کنید اسبتان یک کره خیلی ناز و دوست داشتنی به دنیا می آورد، نه یک قابلیت ویژه است و نه دلیل خوبی برای کشش اسب.

8. خریدن اسب براساس رنگ

 

با اینکه کاملا منطقی است که شما دوست داشته باشید اسبی با ترکیب رنگی خاص داشته باشید، مثلا پینت، پالومینو یا آپالوسا، اما به هیچ وجه منطقی نیست که موقع خرید اسب فقط به رنگش توجه کنید. اگر قرار باشد از بین چندین اسب، که همگی به اندازه کافی سلامت و کفایت دارند، یکی را انتخاب کنید، حتما اسبی را انتخاب کنید که ظاهرش مطابق سلیقه شماست. اما اگر اسبی که در نظر دارید از لحاظ تربیتی یا خلق و خو اسب مناسبی نیست، به خاطر رنگش او را انتخاب نکنید. وقتی می خواهید ماشین بخرید می گویند "کسی رنگ ماشین را نمی راند"، درمورد اسبها هم، شما سوار رنگ نمی شوید!

9. خرید اسب دست بالا

شاید خودتان را تصور کنید که در یک مسابقه جهانی با اسب رویایی تان از روی مانع دو متری می پرید – اما در واقع شما فقط شش ماه دوره سوارکاری دیده اید. اسبی که برای مسابقات حرفه ای به درد می خورد لزوما اسبی نیست که بتوانید با امنیت کامل با او به تمرین و یادگیری سوارکاری بپردازید. اسبی بخرید که با مهارتهای خودتان و سطح سوارکاری فعلی تان جور است، نه با رویایی که حداقل تا پنج سال آینده به واقعیت تبدیل نمی شود، یا حتی شاید تا آن موقع به کلی آن را کنار گذاشته باشید.

اشتباهات در خرید اسب

 

10. در نظر نگرفتن زمان و هزینه لازم برای نگهداری اسب

اسبداری مسئولیت سنگینی است. اسب شما نمی تواند از خوردن و زندگی کردن دست بکشد چون تعطیلات است و شما می خواهید مسافرت بروید. هزینه اسبتان به خاطر اینکه شما می خواهید پولتان را برای مخارج دیگری کنار بگذارید یا این ماه کار و کاسبی خوب نبوده متوقف نمی شود. درمورد هزینه و زمانی که باید برای نگهداری اسب صرف کنید با خودتان روراست باشید. اشکالی ندارد اگر عاشق و شیفته اسبها هستید، شاید به جایش بتوانید از دوره ها و کلاس های آموزش سوارکاری استفاده کنید و تمام این دردسرها و مخارج اسبداری را به دیگران بسپارید.

ده اشتباه رایج در هنگام خرید اسب- قسمت اول

اختصاصی جهان اسب

استفاده از مطالب سایت جهان اسب فقط با ذکر منبع مجاز است.

بازدید 8754 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 تیر 1393 ساعت 13:14

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب