خطا
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

ده اشتباه رایج در هنگام خرید اسب – قسمت اول

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

1. خرید اسب تربیت نشده

این اتفاق برای افراد مبتدی زیاد پیش می آید. اسب های تربیت نشده معمولا ارزان تر هستند یا ممکن است جذابیت بیشتری برای سوارکاران بی تجربه داشته باشند. هرگز اسبی را برای اینکه خودتان تربیتش کنید یا حتی برای سپردن دست یک مربی، خریداری نکنید. تربیت اسب ممکن است ماه ها طول بکشد، و اگر درست انجام نشود می تواند خطرناک باشد. اسب های کم سن یا کم تجربه قابل اطمینان نیستند. برای افراد مبتدی، اسب هایی لذتبخش تر و ایمن تر هستند که به محض خریداری شدن، قابل سوار شدن باشند.

2. نادیده گرفتن اسب های مسن تر

یک اسب سن دار که تجربه زیادی داشته می تواند یک اسب عالی برای سوارکار مبتدی باشد. شاید مبتدی ها از خریدن اسب های پیر خوششان نیاید، اما خیلی از اسب های مسن که سلامتی و توان خوبی دارند حتی در اواخر سالمندی هم می توانند اسب خوبی باشند و خوب سواری بدهند. در واقع، تمرین سبک روزانه با این اسب ها هم برای خودشان خوب است و هم برای سوارکار مبتدی.

3. خریدن اسبی جوان که با بچه تان بزرگ شود

خیلی رمانتیک است که وقتی بچه تان خردسال است یک اسب کم سن برایش بخیرد تا با هم بزرگ شوند، اما واقعیت این است که ترکیب یک سوارکار جوان با یک اسب کم تجربه جوان اصلا ترکیب خوبی نیست. برای بچه تان یک اسب بالغ آموزش دیده بخرید تا از همان روز اول فرزندتان بتواند آن را زین کند، سوارش شود و تمیزش کند. اسبی بخرید که بداند وقتی چیزهای ترسناکی دور و برش اتفاق می افتد چطور باید خودش را کنترل کند – چون سوارکار مبتدی این را نمی داند. بچه ها با سوار شدن بر اسب مسن تر و آموزش دیده تر، در شرایط امن تری سوارکاری را یاد می گیرند و از آن لذت می برند.

 4. خرید اسب در حراج های اسب

پیدا کردن یک اسب خوب در حراج اسب، نیاز به دقت و تجربه بسیار زیاد دارد. اسب ها در محل حراج اسب ممکن است خیلی آرام و مطیع به نظر برسند، چون در چنین موقعیتی آنقدر گیج می شوند که خشک شان می زند! حتی ممکن است به اسب ها دارو بدهند تا آرام یا سالم به نظر برسند. مواردی مثل لنگش یا نفس نفس زدن به راحتی می توانند با دارو پنهان شوند.

 5. خرید عجولانه

هرگز در نگاه اول اسب نخرید. اگر اسبی چشم تان را گرفت، سوارش شوید، امتحانش کنید، و درباره اش پرس و جوی زیادی بکنید. بعد به خانه بروید و چند روز درباره اش فکر کنید. در کنار اسبی که دلتان را برده، چند اسب دیگر را هم ببینید و با آنها مقایسه اش کنید. تا جایی ادامه بدهید که مطمئن شوید بهترین و مناسب ترین اسب را برای خودتان انتخاب کرده اید.

ده اشتباه رایج در هنگام خرید اسب - قسمت دوم

اختصاصی جهان اسب (دنیای اسب سابق)

استفاده از مطالب سایت جهان اسب فقط با ذکر منبع مجاز است.

انتخاب و ترجمه: ز. شاهدی

بازدید 8064 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 تیر 1393 ساعت 13:13
محتوای بیشتر در این بخش : شیوه صحیح دست گرفتن دست-جلو »

تماس با ما :

  • تلفن ها:                                      
  • 021-44549886
  • 0912-5403140                             
  • ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس :

  • تهران - ضلع شرقی استادیوم آزادی - شهرک آزادی - بلوار امام خمینی - نبش خیابان تیر دوم

همراه ما باشید:

 

  تلگرام جهان اسب